راه اندازی VOIP

تلفن تحت شبکه VOIP

ارتباط ویپVoip یا به عبارتی تلفن مبتنی بر IP به زبانی ساده تر همان تلفن اینترنتی است. همه شبکه های کامپیوتری، چه در دفتر شرکت باشد چه در خارج از شرکت (مثل شعب یا نمایندگی ها) به وسیله IP با هم در ارتباط هستند. با پیشرفت های مدرن تکنولوژی می توان براحتی ترافیک صوتی (تلفن) را در بستر شبکه فیزیکی با حفظ کیفیت و امنیت بالا انتقال داد. سیستم­‌های تلفنی VoIP نسبت به مراکز تلفن معمولی، پایداری و انعطاف بیش‌تری دارند. تلفن­‌های معمولی با سیگنال­‌های آنالوگ کار می‌کنند و مشکلات زیادی را به همراه دارند اما سرویس VoIP با سیگنال­‌های دیجیتال کار می‌کند و تنها نیازمند یک اتصال اینترنت، نظیر DSL است. بر این اساس، این تلفن‌ها با کاربری بسیار آسان‌تر، می‌توانند کیفیت به مراتب بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهند. با مطرح شدن شبکه‌های کامپیوتری (به‌خصوص اینترنت) و امکان برقراری ارتباط به‌صورت سوئیچ بین بسته‌های داده (Packet Switching) ارسال داده بر روی این شبکه‌ها به‌صورت جدی مطرح شد که در تمامی موارد موفقیت‌آمیز بود. اگر زمانی دستگاه‌های نمابر و تلکس بر روی شبکه‌های مخابراتی سنتی، متن و تصویر را از جائی به جای دیگر منتقل می‌کردند، امروزه پست الکترونیکی و پیام‌های بین کامپیوتری این جایگاه را به‌دست آورده‌اند، به‌نحوی که صورت قدیمی ارسال اطلاعات را تحت شعاع خود قرار داده‌اند.

مزایای استفاده از سیستم VOIP

 

هزینه فوق العاده کم

هزینه استفاده از خطوط مخابراتی (PSTN) به مراتب خیلی بیشتر است. علی الخصوص هزینه مکالمات بین شهری و بین المللی برای تماس گیرنده گران تمام می شود. اما با توجه به برقراری شبکه و با تجهیزات سیستم های Voip میتوان سیگنال های آنالوگ تلفن را به دیجیتال تبدیل نمود و با استفاده از شبکه به مقصد مورد نطر ارسال و مجددا به سیگنال آنالوگ تبدیل کرد. بدین ترتیب هزینه ها به صرفه خواهد بود.

تماس میز به میز

قابلیت اتصال همه کارمندان و مشترکین به یک خط تلفن بدون هرگونه هزینه اضافی

اتصال ویپ

 

مکان های متفاوت

اتصال ایمن کلیه شعب داخلی و خارجی و همچنین کارمندان سایر دفاتر به دفتر مرکزی تنها با داشتن شماره داخلی که باعث برقراری ارتباط صوتی و تصویری رایگان خواهد شد.

انعطاف پذیری آسان

در زمان های بحرانی ، با استفاده از قابلیت voip میتوان تماس ها را براحتی به محلی دیگر (حتی خارج از کشور) انتقال داد. این امر بدون اینکه تماس گیرنده متوجه شود قابل انجام است.

آینده نگری کم هزینه 

براحتی میتوان با تجهیزات ساده شروع کرد و در زمان گسترش شرکت تنها با ارتقا بعضی سیستم ها به هدف مورد نظر رسید. به عبارتی نیاز به داشتن تجهیزات پیچیده و گران قیمت از ابتدا نمی باشد و به مرور زمان میتوان امکانات را جهت پوشش نیاز ارتقا داد.

بررسی بازدهی 

با استفاده از قابلیت های نظارت و پایش اطلاعات تماس های ورودی و خروجی می توان براحتی گزارش های مدیریتی و یا مالی تهیه نمود. این گزارش ها وابسته به شرکت های مخابراتی نمی باشد و در هرزمان قابل تهیه است.

ویژگی های پیشرفته خدمات تلفن VOIP

  • شماره تلفن فعلی خود را از دست نخواهید داد

  • میوانید از شماره تلفن های ویژه چهار رقمی و یا پنج رقمی استفاده نماید. (سر شماره)

  • سیستم صندوق صوتی ( ارسال اتوماتیک پیام های ضبط شده به ایمیل)

  • سیستم تلفن گویا و اتوماتیک بدون نیاز به منشی تلفنی جهت ارتباط به واحد های مختلف

  • انتظار مکالمه و انتقال تماس ، کنفرانس چند خط و دریافت اتوماتیک فکس (فکس سرور)

  • کیفیت صدای HD

 

 

نشانی شرکت

دفتر تهران
خیابان ستارخان، کوی کوثر سوم، پلاک ۲۶، واحد۱
تلفن: ۸-۶۶۵۷۱۷۸۷ ۲۱ ۹۸ +
فکس: ۶۶۵۷۰۲۶۴ ۲۱ ۹۸ +

دفتر کانادا | تلفن:۸۸۸۳۶۴۹۵ ۱۷۷+
دفتر دبی | تلفن :۵۰۸۵۸۰۲۵۵ ۹۷۱+
ایمیل: info[@]vayasoft.com

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت وایافرااندیش می باشد